Używana czy nowa?

   Zakup bieżni elektrycznej wiąże się ze sporym wydatkiem. W związku z tym wiele osób zastanawia się czy kupić nowe urządzenie czy zdecydować się na zakup z drugiej ręki. Jak w przypadku innych wyborów tak i w tym możemy znaleźć się pomiędzy młotem a kowadłem. Wszak każda decyzja ma dwa końce, swoje plusy i minusy.

   Dobra bieżnia nie jest tania, a mówiąc o dobrej bieżni mam na myśli urządzenie które nie będzie często lądować w serwisie, sprzęt w cenie rzędu 1500-2000 złotych. Jeżeli mamy budżet okrojony do niecałego tysiąca złotych możemy poważnie zastanowić się nad zakupem używanej bieżni elektrycznej. Jednak w drugim przypadku musimy pamiętać, że używana bieżnia może sprawić nam sporo niemiłych niespodzianek – wszak składniki każdej bieżni są w ciągłym ruchu. Elementy takie jak silnik, paski, łożyska, wałki stale pracują i ulegają zużyciu co niechybnie odbija się na jakości całego urządzenia.

   Jeżeli wiemy, że bieżnia nie była często używana, jej wiek możemy liczyć w miesiącach, a jeszcze lepiej gdy pochodzi od któregoś z naszych znajomych możemy rozważyć jej odkupienie. Taka bieżnia nie powinna mieć bicia związanego z zużywaniem się poszczególnych elementów. Zdecydowanie nie zalecam zakupu bieżni które stały się ofiarami wymiany sprzętu w klubie fitness – z biegiem czasu, na ich serwis możemy wydać więcej jak na nowe urządzenie.

© 2012 | bieznia.zenti.eu | Solidna bieżnia na siłownię z dostawą do domu.